اخبار پژوهشکده

تولید دانش فنی و استفاده از ظرفیت علمی پسادکترا (پست ‌داک) در جهت توسعه علوم مرتبط با مواد مؤثره و بسته‌بندی

طی نشستی در دفتر سندیکای  تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی با حضور  معاون محترم پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر صالحی، استفاده از ظرفیت‌های علمی، فنی و حمایت‌های شورای عتف مورد توافق قرار گرفت.

373 بازدید
حکم انتصاب جدید دکتر نژادابراهیمی و دکتر مریدی از طرف رئیس محترم دانشگاه

آقای دکتر صمد نژاد ابراهیمی به سمت مدیریت پشتیبانی پژوهش و فن‌آوری دانشگاه شهید بهشتی و آقای دکتر مهدی مریدی فریمانی به‌ سمت معاونت پژوهشی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی منصوب شدند. 

411 بازدید
برگزاری کارگاه آموزشی کروماتوگرافی تهیه‌ای در نمایشگاه فارمکس؛ مدرس پروفسور علیرضا قاسم‌پور، چهارشنبه ۲ شهریور

در این کارگاه آموزشی به مباحث زیر توسط پرفسور قاسم‌پور پرداخته می‌شود

مبانی تئوری کروماتوگرافی تهیه‌ای؛ روش تعمیم یک کروماتوگرافی تجزیه‌ای به یک کروماتوگرافی تهیه‌ای؛ روش‌های آماده‌سازی نمونه برای کروماتوگرافی تهیه‌ای؛ انواع ستون‌های تهیه‌ای HPLC و FPLC.

474 بازدید
برگزاری کارگاه کپسوله‌کردن داروها بر پایه ریزحامل‌های فسفولیپیدی در نمایشگاه بین‌المللی فارمکس؛ مدرس دکتر صمد نژادابراهیمی، جمعه ۴ شهریور

توانایی انتقال داروهای آبگریز از مزایای عمده ریزحامل‌ها محسوب می‌شود. نانوداروها یک شاخه‌ی در حال ظهور در صنعت داروسازی هستند که در آن اندازه ذرات دارو یا سیستم تحویل دارو  در مقیاس نانو می‌باشد. در این میان لیپوزوم‌ها به‌عنوان وزیکول‌های کروی کوچک که از کلسترول و فسفولیپیدهای طبیعی تشکیل شده‌اند، توجه بسیاری  را به خود جلب کرده‌اند. در این کارگاه آقای دکتر نژاد ابراهیمی پیرامون کپسوله‌کردن داروها بر پایه ریزحامل‌های فسفولیپیدی صحبت خواهند کرد.

475 بازدید
برگزاری پنل بررسی پلتفرم‌ ساخت واکسن کووید ۱۹ در نمایشگاه بین‌المللی فارمکس

در این نشست که با ریاست پرفسور علی‌رضا قاسم‌پور از پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی انجام می‌شود، فعالیت کلیه محققان و شرکت‌های ایرانی که در ساخت واکسن کووید ۱۹ شرکت داشته‌اند، توسط خودشان ارائه و چشم‌‌انداز آتی واکسن بررسی خواهد شد.

459 بازدید

اطلاعیه ها

کنگره ، همایش ها و کارگاه های آموزشی