صفحه اصلی
کسب مقام برگزیده در مسابقه "پیشنهادی برای تهران" توسط دانشجوی معماری
  • 3129 مشاهدات

پیرو فراخوان مسابقه «پیشنهادی برای تهران» که توسط مؤسسه تهران با همکاری شهرداری منطقه 7 و مجموعه فرهنگی باغ موزه قصر، در تاریخ 3/8/1392 برگزار شد، یکی از دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی، مقام برگزیده را کسب نمودند.

اين مسابقه به صورت باز، آزاد، میان رشته‌ای، و فارغ از چارچوب‌هاي تخصصي مطرح شد. شركت كنندگان مي‌توانستند هر ايده نو و يا پيشنهاد جديد و خلاقانه‌اي كه به ارتقاء عمومي و يا اعتلاي موضعي زندگي در شهر تهران منجر و يا مرتبط شود را در آن مطرح نمايند. هدف مسابقه، ارتقاء و اعتلاي زندگي در شهر تهران و اهداء پيشنهادي نو، جذاب، مؤثر، و البته به صورت کاربردی شهر تهران در نظر گرفته شد.

با توجه به میان رشته‌ای بودن مسابقه، هیات داوران نیز از صاحب نظران زمینه‌های مختلف برگزیده شده بودند. رخشان بنی اعتماد (فیلمساز) و بهرام زهزاد ( اکولوژیست), مجتبی صدریا (نظریه پرداز فرهنگی و اجتماعی), کامران صفامنش (معمار و شهرشناس) , یعقوب عمامه پیچ  (نقاش) , ناصر فکوهی (انسان شناس) و ایرج کلانتری ( معمار).

از بین مجموع طرح‌های پیشنهادی، 10 طرح برگزیده انتخاب شد. طرح « باغ شهر کجاست؟» توسط محمد امین محمدی، دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، یکی از این طرح‌های برگزیده اعلام شد. این طرح خلاصه‌ای از ایده کلی موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد ایشان با موضوع «طرح مرکز محله نیاوران» است.