قطب علمی طراحی شهری بافت های با ارزش و فرسوده
​​​​​​​

در پي ابلاغ مسئوليت ايجاد قطب طراحي‌شهري بافت‌هاي با ارزش و فرسوده، دست‌اندركاران قطب با مسئوليت دكتر پاكزاد، تصميم به طراحي و راه‌اندازي سايت مربوط به اين موضوع گرفتند، تا از آن طريق به تعامل با گروه‌ها و دانشگاه‌ها و مجامع علمي مربوطه ديگر، مبادله اطلاعات و آموزش‌هاي مربوطه، و به روز كردن اطلاعات خود جهت استفاده آموزشي و بازآموزي فارغ‌التحصيلان دانشكده بپردازند.
براين اساس با بررسي سايت‌هاي طراحي‌شهري مشابه، اقدام به برنامه‌ريزي و طراحي سايت مربوط به قطب طراحي شهري شد و متعاقب آن نسبت به تعيين و ابلاغ تجهيزات و ساير نيازهاي فني و نرم‌افزاري اقدام گرديد. (طراحي سايت در پاييز 85 صورت گرفت. جمع‌آوري اطلاعات از مهر ماه 85 آغاز شد و پيگيري نيازمندي‌هاي قطب از زمستان 85 تاكنون به طور مستمر صورت مي‌گيرد.)
اطلاعات جمع‌آوري شده در گروه‌هايي طبقه‌بندي شده‌اند كه اجمالاً به شرح زير است:
1. جمع‌آوري و طبقه‌بندي مجلات، مقالات و ... مرتبط با موضوع.
2. پيداكردن سايت‌هاي طراحي‌شهري مرتبط
3. اقدام به راه‌اندازي كتابخانه طراحي‌شهري به دو صورت: 1. جمع‌آوري كتاب‌ها و ايجاد كتابخانه و 2. به صورت كتابخانه روي سايت – كه تاكنون برخي از كتاب‌ها توسط دانشجويان و ... در خارج از دانشكده Scan و يا عكس گرفته شده و در اختيار قطب قرار گرفته است.)
4. جمع‌آوري مقالات ترجمه شده توسط دانشجويان و ديگر افراد علاقمند با ذكر نام آنها.
5. جمع‌آوري پايان‌نامه‌هاي ارائه شده در اين زمينه.
6. تمهيد مقدمات لازم جهت طراحي و ارائه بخشي تحت عنوان جمع‌اوري پروژه‌هاي طراحي‌شهري در اين زمينه در داخل و خارج ايران.
همانطور كه در موارد بالا گرفته شد كتابخانه قطب تاكنون موفق به جمع‌آوري 58 كتاب مرجع و كمياب و تعداد 25 CD از كتاب‌هاي مختلف طراحي‌شهري شده است. همچنين مقالات زيادي توسط دانشجويان ترجمه و يا نوشته شده كه آماده قرارگيري در سايت قطب مي‌باشند، و تا كنون قطب موفق به تبديل بخشي از اين اطلاعات به فايل‌هاي قابل ارائه در سايت شده است.
فهرست كامل موارد پيش‌بيني شده در سايت قطب و ليست كتاب‌هاي موجود در پيوست آورده شده است.
لازم به ذكر است با توجه به اينكه راه‌اندازي و اداره اين سايت كاري تخصصي و مستلزم حضور مستمر  همكاران و اساتيد قطب كه آشنا با موضوع مي‌باشند است، چنين كار خطيري ايجاب مي‌كند كه سايت مورد نظر توسط قطب طراحي‌شهري و تحت نظارت مستقيم آنها راه‌اندازي شده و به طور مستمر به هنگام نگهداري شود.