•    انجمن علمی دانشجویی شهرسازی:

 

 

      آدرس صفحات مجازی انجمن علمی دانشجویی شهرسازی:


Telegram: https://t.me/urbanism_SBU
Instagram: anjomanelmi_urdp_sbu
E-mail: sbu.urdp@gmail.com

 

این انجمن در سال تحصیلی  1392-1393 شروع به کار کرد و متشکل از سه رشته " طراحی شهری، برنامه¬ریزی شهری و برنامه ریزی منطقه‌ای" با حضور دانشجویان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی سالانه برنامه‌های مختلفی از جمله سمینار، نشست و کلاس‌های آموزشی و... برگزار می‌کند. به طور کلی فعالیت‌های این انجمن در قالب پنج کارگروه به شرح زیر انجام می‌شود:

1.    کارگروه نشریه: نشریه " مطالعات شهر و منطقه" در دوازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت و در بخش نشریات برتر هنر و معماری موفق به کسب رتبه اول گردیده است.
این نشریه هم اکنون فعالیت های خود را با تلاش بر روی موضوع" نقش طراحی و برنامه ریزی شهری و منطقه ای بر روی تاب آور کردن شهرها برای مقابله با پندمی ها " شروع و در حال تولید محتوا می باشد.
2.    کارگروه آموزش و پژوهش فعالیت های زیر را انجام داده است:
-    برگزاری کارگاه آموزش تحلیل چیدمان فضا با نرم افزار  Depth Map
-    برگزاری دوره آموزشی آنلاین نرم افزار City Engine ( ارزیابی سه بعدی طرح ها و پروژه های شهری )
-    برگزاری نرم افزار Arc Gis پیشرفته
این کارگروه برگزاری 3 دوره آموزشی را با موفقیت و استقبال دانشجویان پشت سرگذاشته و در حال حاضر فعالیت های خود را با ارائه کلیپ های آموزشی در حیطه شهرسازی شروع و از طریق کانال اینستاگرام ارائه می دهد.
3.    کارگروه مسابقه
این کارگروه فعالیت های خود را با برگزاری مسابقه طراحی لوگو برای انجمن علمی شهرسازی شروع کرده و در حال حاضر با طراحی سوالات چهار گزینه ای هفتگی و ماهانه فعالیت می کند. همچنین در حال انجام اقدامات لازم برای برگزاری مسابقات " مقاله نویسی " و همچنین دعوت به " چالش حل معضلات شهری خود " در برنامه دراز مدت خود می باشد.
4.    کارگروه فیلم و نشست
از نشست های برگزار شده در این کارگروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    نشست میراث صنعتی از نظریه تا عمل
-    نقش طراحی شهری در ارتقا تاب آوری جوامع در مواجه با بحران کرونا
-    نشست شهرها و پندمی کرونا
-    سلسه نشست های رتبه بندی شهری ( نشست اول : تبیین شاخص پیشرفت شهر تهران (TUPI) )
و از دیگر فعالیت های این کارگروه تهیه کلیپ های کوتاه از نشست های برگزار شده و ارائه آن در کانال اینستاگرام و همچنین تهیه و تدوین  فیلم های کوتاه شهرسازی می باشد.
5.    کارگروه رسانه/اطلاع رسانی
این کارگروه کلیه اقدامات لازم جهت ارائه و پرزانته محتوایی انجمن را در برگرفته و شامل تهیه کلیه پوسترها، طراحی صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام ، همچنین اطلاع رسانی کلیه خبرها از قبیل نشست های داخلی و خارجی به صورت پست و استوری های خبری می باشد.
انجمن علمی شهرسازی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی، امید دارد بتواند فعالیت های علمی خود را در جهت پیشبرد اهداف برگزاری انجمن های علمی دانشگاه شهید بهشتی بالا برده و قدمی سازنده بردارد.